Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > ARCHIMÉDOVO TAJEMSTVÍ – Recenze

ARCHIMÉDOVO TAJEMSTVÍ – Recenze

Popis:
Archimedes plany
FreeImages.com/Mike Homme

Archimedes byl zabit. Při svých výzkumech zjistil, jak lze ovlivnit gravitační pole Země. Pokud by se jeho záznamy dostaly do špatných rukou, mohlo by to znamenat konec světa.

V této únikové hře tedy bude vaším úkolem prozkoumat Archimédovo obydlí/pracovnu, spis objevit a dostat se ven. Samozřejmě vše v limitu 60 minut – pak se vrátí římští vojáci, kteří již obydlí jednou prohledali. Tou dobou už musíte být pryč – kdyby na vás v domě narazili, nedopadlo by to s vámi dobře.

 

Samotná hra:

Nacházíte se v Archimédově příbytku a pátrání po spisu začíná. Místnost zpočátku vypadá stroze, jen stěny jsou pokryty nepřebernými nápisy. Možná si začnete říkat, že to nedává smysl a řešení nejde najít… A pokud se najde, bude to nějaká pitomost. Že utrácet za vstup do strohé místnosti s pomalovanými stěnami byla kardinální hloupost.

Naštěstí se příběh postupně rozvine a ukáže se, že zdání klame. Narazíte na kódové zámky, klasické visací zámky, rébusy a několik technických hádanek.

Dokonce i Archimédův zákon se dostane ke slovu (vzhledem k názvu místnosti by bylo smutné, kdyby ne 🙂 ).

V případě potřeby je k dispozici nápověda přes vysílačku.

Dojmy:

Z tohoto escape roomu mám docela rozporuplné pocity. Z počátku působí, jako by šlo o ztrátu času i peněz, pak se příběh slušně rozvine a celá místnost se mění v super zážitek.

Je zde spousta různých zámků, hádanek a rébusů. Jeden z nich prostupuje delší část hry, postupně se sbírají indicie, což je rozhodně plus. Na druhou stranu působí místnost ze začátku opravdu stroze. Dejme tomu, že ji vybílili římští vojáci, kteří Archiméda zabili, to ale neomluví několik poměrně drsných anachronismů.

Pokud by byla místnost pojata jako laboratoř současného vědce, daly by se brát jako součást děje. Ze současnosti už ale únikové hry na téma vědec/doktor/profesor šílený/vymýšlející vynález zkázy/snažící se zachránit lidstvo existují, takže je pochopitelná snaha autorů se odlišit.

Až místnost navštívíte, nenechte se rozhodit pomalým začátkem a množstvím zavádějících informací, až se přes ně prokoušete, čeká vás zajímavý příběh a rozuzlení.

ZKUSTE A UVIDÍTE SAMI!

Mimochodem recenzi na únikovou hru Guantánamo od stejných tvůrců také napíšu – jen co místnost vyzkoušíme 🙂

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.