Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > Coderoom: Tajemná laboratoř – recenze únikové hry

Coderoom: Tajemná laboratoř – recenze únikové hry

Popis:

Po dlouhé době jsme zase vyrazili navštívit pražskou únikovku. Tentokrát jsme dostali pozvání od tvůrců Coderoom. Úniková místnost se nachází na adrese Nádražní 740/56 Praha 5, takže super dostupná z Anděla či Smíchovského nádraží. Navíc je to nedaleko místa, kde pracujeme, takže nebylo o čem přemýšlet.

“FreeImages.com/Angelo Manzano Jr”
“FreeImages.com/Angelo Manzano Jr”

Dům je jasně označený, nebyl problém ho najít. Po zazvonění na zvonek nás přišla vyzvednout obsluha této únikové hry. Společně jsme pak sešli do suterénu, kde se následně odehrává celá hra.

No a o co v této únikovce jde? Svět, tak jak ho známe, neexistuje. Zničila ho jaderná válka. Vy jste poutníci toulající se zdevastovanou krajinou. Pátráte po čemkoli, co by vám mohlo pomoci. A náhodou se dostanete k úkrytu geniálního vědce, kterému se podařilo vyrobit sloučeninu, s jejíž pomocí lze vrátit zemi její úrodnost. Vytvořil si jí dostatek k tomu, aby si založil soukromou oázu, a zmizel.

Dokážete v průběhu jedné hodiny zopakovat vědcův experiment, vyrobit duplikát jeho přípravku a pomoci tak lidstvu k lepší budoucnosti?

 

Samotná hra:

Na začátku hry vám příjemná obsluha povypráví příběh o geniálním vědci, o tom jak jste se dostali k jeho úkrytu, získáte brašnu s cestovním vybavením a zvolíte si obtížnost. Ano – tato úniková hra se skládá z několika místností a u první z nich si volíte její náročnost. Není to nic dramatického, zvolená obtížnost vás v místnosti jen mírně omezuje, ale rozhodně je to originální zpestření. Jakmile splníte zadání první části, vrací se obtížnost na stejnou úroveň pro všechny týmy.

Ve vědcově obydlí najdete spoustu předmětů, ale jen některé budete potřebovat k tomu, abyste se dostali dál. V dóze na cukr je cukr, v dóze na kávu je káva… V lednici jsou konzervované potraviny – vše působí hodně autenticky, což je rozhodně plus. Nejedná se jen o ledabyle shromážděné materiály, které v podstatě nic neřeknou. Všechno zde zapadalo do atmosféry místnosti.

V místnostech není příliš velké množství visacích zámků. Přesto bude nutné pro její dokončení vyřešit několik více či méně komplikovaných šifer, všímat si detailů a občas se skutečně zamyslet. Protože i když za sebou máme víc než desítku únikových her, byly zde zapeklitosti, se kterými jsme se ještě jinde nesetkali.

V případě, že se zaseknete, je obsluha připravená vám pomoci přes vysílačku, kterou vyfasujete společně s brašnou při úvodním brífinku.

Tak co, podařilo se vám v limitu zopakovat experiment a pomoci celému lidstvu?

 

Dojmy:

Dojem je rozhodně kladný. Obsluha je příjemná, je vidět, že o hru i hráče má zájem.

V průběhu naší hry bohužel selhal jeden ze zámků a nebylo možné ho otevřít ani při zadání správného kódu. Obsluha si nejdřív ověřila, že skutečně zadáváme správný kód, potom nabídla, že nám zámek otevře, a když se to nedařilo ani jí, zámek prostě odstranila. Ano, bohužel nás selhání zámku zdrželo. Na druhou stranu byla situace naprosto bravurně vyřešena a lze předpokládat, že do budoucna se už nebude opakovat.

Jak už jsem napsal výše, prostředí působí hodně autenticky, jediné co v úkrytu chybělo, byla postel. Jinak bych si dokázal představit, že v něm opravdu někdo přežíval. Pokud máte rádi sérii Fallout nebo Metro 2033, bude se vám tu líbit.

mapa původu hráčů
mapa původu hráčů

Po dohrání se určitě podělte o dojmy a nezapomeňte zapíchnout špendlík do místa, odkud pocházíte 🙂

Podle informací na webu to vypadá, že brzy budou i další místnosti, rozhodně je navštívíme a osobně jsem velmi zvědavý na hru přímo určenou pouze pro dva hráče. Opět originální námět.

Připojím ještě ohlasy od několika členů týmu:

„…propracovaná, zábavná úniková hra. Líbil se mi úvod a vtažení do děje pomocí rekvizit, které jsme dostali. Dalo se pracovat na více úkolech zároveň a nebylo vše jen o zámcích…“

„První únikovky, na které jsem byl, jsem se příšerně bál. Od přírody jsem poměrně nervózním člověkem a přemýšlel jsem, zda vůbec tento zážitek potřebuji. Díky rodinné atmosféře, milé obsluze a celkovému konceptu jsem si už jistý, že tento druh zážitku potřebuji, a že se někdy v budoucnu opět rád zúčastním.“

A jaké je tedy celkové hodnocení…

ROZHODNĚ ANO! SPÍŠE BYCH ŘEKL PRO ZKUŠENĚJŠÍ TÝMY, ALE TĚM MÉNĚ ZKUŠENÝM TU RÁDI PORADÍ…

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.