Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > Dannyho Parťáci: Loupež v Monaku – Recenze

Dannyho Parťáci: Loupež v Monaku – Recenze

Popis:
Diamant
FreeImages.com/Candice Courtney

Moje třetí únikovka, druhá od doorz.eu. Po skvělé místnosti Jaro 45 jsem čekal, že i „Monako“ bude stejně propracované. Zápletka spočívá v tom, že jste v kasinu prohráli málem i kalhoty a protože potřebujete peníze, rozhodnete se okrást místního milionáře. Možná miliardáře, už si přesně nepamatuju, ale to pro samotné řešení escape roomu není podstatné 🙂

Byt, ve kterém se chystáte ukrást obří diamant, se také nachází ve třetím patře na Václaváku, stejně jako druhá hra doorz.

 

Samotná hra:

Tato úniková hra je opět naprosto dokonale zpracovaná. Dostanete se do místnosti, která skutečně vypadá jako pracovnička nějakého zazobance. Postupně otevřete dveře a jste v krásném (byť trochu přeplácaném) pokoji, kde se můžete kochat obrazy na stěnách. Vlastně nemůžete, protože musíte ukrást ten diamant a rychle zmizet.

Stejně jako u Jaro 45 se v této hře v podstatě nevyskytují klasické visací a kódové zámečky. Co se zde naopak vyskytuje je spousta bezkontaktních čidel (nebo situaci možná řídí obsluha, když vidí, že postupujete správně, nevím). Oproti roku 1945, kdy bylo vše mechanické, jsme holt v moderní době, kdy je vše bezkontaktní a elektronické, tudíž je třeba s tím počítat.

Jako u každé hry vám i zde řeknou, že „k ničemu není potřeba velká síla, není třeba nic páčit“. No, právě kvůli této nápovědě jsem měl pocit, že jsem urval/sundal něco, co jsem sundat neměl. Po nápovědě se ukázalo, že to bylo správně. Chvíli jsem si každopádně myslel, že holt budu platit škodu…

V případě potřeby je k dispozici nápověda přes vysílačku nebo reproduktory v místnosti.

 

Dojmy:

Ale jo, proč ne :-). Osobně mi tahle úniková hra úplně neseděla, raději mám spíše mechanické záležitosti. Zbytek týmu byl každopádně hodně spokojený, takže musím hodnotit kladně. Místnost je proti Jaru 45 o hodně složitější, na druhou stranu se hraje jinak, než většina dalších únikovek, takže zkušenosti odjinud asi nebudou příliš platné :-).

ZKUSTE, JE TO VÝZVA!

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.