Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > Dům smutku: Uteč hrobníkovi z lopaty! – Recenze

Dům smutku: Uteč hrobníkovi z lopaty! – Recenze

Popis:
Smutný anděl
FreeImages.com/Jacob Cole

Jestli správně počítám, jedná se o naši osmou navštívenou únikovou hru. Najdete ji nedaleko metra Kobylisy, ale když se zastavíte před domem a odmyslíte si auta, můžete si snadno představit, že jste se ocitli v minulém století u obydlí Adama Wurma.

Adam Wurm je hlavní postavou příběhu, kterého se tato hra týká. Na webových stránkách si můžete přečíst celý příběh nešťastného hrobníka žijícího snad někde v pohraničí s Německem. S Adamem nikdo příliš nevycházel, vznášelo se nad ním podobné stigma jako nad středověkými katy.

Když Adam oslavil svoje „zhruba čtyřicátiny“, objevila se první mrtvola, kterou brzy následovaly další. Nakonec zmizel i Adam.

Vaším úkolem v této únikovce je vstoupit do Adamova obydlí, Domu smutku, a v netypickém limitu 73 minut se dostat ven. Současně byste měli zjistit, kdo stojí za vraždami nešťastných obyvatel Sudet.

Dokážete to?

Samotná hra:

Hra začíná tím, že vás uvítá příjemná obsluha, poví vám příběh o Adamovi, čímž vás skvěle vtáhne do děje a pak vás samozřejmě zamkne v Adamově obydlí. V tu chvíli začíná běžet čas.

Jste zavřeni v relativně malé místnosti a kolem vás je spousta předmětů. Musíte je co nejdříve prozkoumat, zjistit, co vám může pomoci dál a co naopak ne. Nemůžu se moc rozepisovat, abych někomu nezkazil zážitek z objevování a ze hry, ale můžu říct, že většina předmětů v této únikové hře má svůj význam.

Nemám zrovna v lásce únikové hry, kde je spousta zámečků a už vůbec ne, když jde o zámky s číselnými kódy. A pokud jde o kód s písmeny, tak to už je úplně špatně. V této hře se objevují všechny typy, kódových je poměrně hodně, ale musím říct, že tentokrát to nijak nerušilo.

Při hře se postupně propracováváte k dalším a dalším předmětům. Odhalujete tajemství a šifry, až…

Je konec, čas vypršel!

Nebo jste možná už venku 🙂 !

Pokud jste se zasekli, můžete využít telefon, přes který vám poradí dobrý duch zdržující se v Domě smutku.

Pozor, tajemství, kdo stojí za vraždami, nemusíte vyřešit uvnitř. Můžete se nad ním zamyslet až poté, co sesbíráte indicie, a podaří se vám uniknout. Ušetříte tak čas a možná zaútočíte na rekord. Druhá věc – pokud se vám podaří uniknout v limitu, nevyužijete nápovědy dobrého ducha a navíc odhalíte, kdo stojí za vraždami, získáte malý dárek!

Dojmy:
Opuštěný hřbitov
FreeImages.com/Jeremy Menking

Celkový dojem z téhle únikovky byl naprosto dokonalý a to z mnoha důvodů.

Až se bojím, že na některý zapomenu. Zkusím to tedy vzít od začátku.

Velmi příjemná obsluha – to bohužel opravdu není pravidlem. Obsluhu spousty únikových her dělají brigádníci… To se dá pochopit. Samozřejmě jsem se zatím nesetkal s tím, že by byl někdo vyloženě nepříjemný, ale někdy je cítit, že je obsluze vlastně jedno, jestli hru hrajete, nehrajete, dohrajete, hlavně ať jste pryč a může jít domů. To tady neplatí. S obsluhou (myslím, že šlo dokonce o majitele) jsme si navíc skvěle popovídali.

Prostředí – působí autenticky pochmurně, velmi uvěřitelně. Navíc většina věcí, na kterou při hře narazíte, opravdu k něčemu slouží. Není tu nutné prohrabovat se haldami fotek, knih… samozřejmě, k některým hrám to tematicky sedí, ale většinou jde jen o zdržení hráčů. Navíc většina vybavení je skutečně funkční.

Odměna za vyřešení – tu jsme sice nedostali, ale určitě jde o milou pozornost. Jde o věc zatím poměrně netypickou. V předchozích recenzích jste ji nikde neviděli, protože nic takového nebylo. „Odměny“ pokud vím lze získat zde, u Lostrooms (magnetky na lednici) a v Hradci Králové u RoomQuest (diplom). Neříkám, že je to vyčerpávající výčet, ale obvyklé to prostě není.

A ještě jedna nezvyklá věc – majitel udržuje na stránkách žebříček nejúspěšnějších 100 týmů, ve kterém jsou uvedeny i další zajímavosti. Se žebříčkem souvisí i FB stránky LostExit – pan majitel zde jednak uveřejňuje fotografie úspěšných i neúspěšných týmů, pokud s tím souhlasí. Říkáte si, že to je normální? To ano, ale tady navíc píší krátké příběhy. V příběhu najdete krátký popis týmu a jeho jména, shrnutí, jak si tým vedl, zajímavé okamžiky z jeho hry. Občas je to docela napínavé čtení. A ani si neumím představit, kolik to asi stojí času. Za tohle má hra opravdu velké plus.

Majitelé navíc uvažují o otevření další únikové místnosti, což by bylo naprosto skvělé. Určitě se v takovém případě zastavíme a objeví se tu další recenze.

No, a celkový verdikt…

HRAJTE! VY JSTE JEŠTĚ TADY? KOUKEJTE SI JÍT ZADAT REZERVACI!!!

P.S. Náš příběh je zde.

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.