Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > Escape bar – Recenze Únikové hry

Escape bar – Recenze Únikové hry

Popis:

Po dlouhé době (ano, zase začínám těmito slovy 😊) jsme zase vyrazili navštívit pražskou únikovku. Tentokrát šlo o Escape bar. Hra je od stejného tvůrce, jako úniková hra Profesorova pracovna, takže jsme počítali s tím, že bude i stejně kvalitní. Došlo k naplnění našeho očekávání? To se dozvíte na konci hodnocení.

Co můžu napsat rovnou je, že se jedná o netypickou únikovku. Stejně jako v případě Profesorovy pracovny vás už úvodní e-mail začne vtahovat do děje. Bar vám potvrdí rezervaci a barman Eddie, který má poněkud problém se svým zaměstnavatelem, vás rovnou požádá o pomoc. Jeho zaměstnavatel totiž  možná není takový svatoušek, za jakého se vydává a jeho bar… není jen tak ledajaký bar.

 

escapebar
FreeImages.com/fgdfgd dfgdfg

Samotná hra:

No, teď bohužel budu trošku spojlerovat, takže pokud si chcete jen zjistit, jestli hra stojí za to a chcete si ji vychutnat ÚPLNĚ naplno, přeskočte až k Dojmům. Pokud vás lehký spojler nedokáže rozhodit a možná chcete překvapit své přátele (což bych rozhodně doporučoval a mrzí mě, že jsem podobný nápad nedostal), čtěte dál…

Tahle hra totiž není, co se týká uvedení do děje, úplně typická. Zazvoníte na zvonek na adrese Bělehradská 42, po chvíli vás vyzvedne obsluha soukromého baru a uvede vás do soukromého salonku. Ano, píšu obsluha baru, ne únikovky, a do salonku, a ne do místnosti, ze které se máte dostat. Proč? Protože proto… Ne, dělám si legraci.

Escape bar je totiž opravdu BAR – barman vám nabídne vodu, pivo… (pokud byste chtěli něco netypického, doporučuji se domluvit mailem nebo telefonicky před hrou, mám pocit, že obsluha je tu dost vstřícná a dokáže leccos zařídit). Každopádně nemá smysl se jí ptát na pravidla, kdy můžete začít a podobně – neodpoví vám. Jste totiž v BARU a barman se podle toho chová.

Kam tím mířím – jedná se o jedinečnou možnost, jak překvapit své přátele. Řekněte jim, že jste rezervovali místo v soukromém baru, pozvěte je na pivo, soukromou oslavu… záleží na vaší fantazii. Obsluha vás rozhodně nepráskne. No a když se potom začnou dít věci, garantuju, že tím překvapíte nejednoho kamaráda (zvlášť pokud nemá s únikovkami zkušenosti). Jediná maličká nevýhoda je, že se pak ostatní asi budou divit, o co jde, budete jim muset lehce vysvětlit situaci a možná se zpočátku víc snažit. Ale myslím, že to za to stojí. Zvlášť, pokud barmana trochu podpoříte v jeho roli, musí být překvapení skutečně dokonalé.

Společně pak postupně rozplétáte tajemství, kvůli kterému jste dorazili. Budete dešifrovat nápisy, hledat skryté prostory a možná si na chvíli zkusíte i práci za barem.

Nicméně dávejte pozor, komu při svém pátrání šlápnete na kuří oko, mohlo by se vám to totiž krutě vymstít…

 

Dojmy:

Konečně to můžu napsat – tahle hra je super! Neskutečně se mi líbí, když si tvůrci dají na místnosti záležet. Když to není jen takové „Únikovky asi nesou, je to teď moderní a my máme prázdný sklep. Pojďme nakoupit pár zámečků a budeme zavírat lidi.“ – ne, to tu nehrozí.

Celé prostředí, včetně barmana, je naprosto autentické. Opravdu máte pocit, že jste ve skutečném baru. A potom, co otevřete další místnost a přesunete se do vedlejšího pokoje, vám pocit autenticity zůstane. Vše je vymakané, působí realisticky a poměrně luxusně.

A co víc – nebýt našich vlastních záseků, probíhala hra naprosto hladce. Občas se stane, že někde něco nefunguje, jak má, je nutné řešit různé kličky, tady ale ne. Podle rozhovoru s majitelem po hře si na funkčnosti všech zařízení skutečně zakládají a rozhodně se to vyplácí. Herní zážitek je dokonalý.

Verdikt:

Dokonalost sama. Rozhodně doporučuje celý tým (jak naši nováčci, tak zkušenější hráči). Mám trochu pocit, že je hra spíše pro ostřílené týmy, na druhou stranu, se dá získat nápověda, a i kdyby jich bylo potřeba více, jsem si jistý, že si hru užijete. Zvlášť, pokud nováček či nováčkové nebudou vědět, že jdou něco hrát – tam musí být efekt naprosto dokonalý.

Pokud si tedy chcete s přáteli vyrazit, zkuste je pozvat do soukromého baru na skleničku. Tenhle zážitek za to totiž rozhodně stojí.

 

 

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.