Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > HEYDRICHIÁDA – Hodnocení únikové hry

HEYDRICHIÁDA – Hodnocení únikové hry

Popis:

Bundesarchiv_Bild_146-1969-054-16_Reinhard_Heydrich
Autor: Bundesarchiv, Bild 146-1969-054-16 / Hoffmann, Heinrich / CC-BY-SA 3.0

Mám rád únikovky s tématikou 2. světové války. Dvě ze tří, které jsem zatím navštívil, totiž měly super atmosféru. Tato úniková hra se odehrává v květnu 1942, kdy došlo k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Gestapo začalo nemilosrdně zatýkat a jedním ze zatčených je i váš přítel Pavel.

Pavel má tajemství, které musí zůstat skryto a tak při setmění vyrážíte, abyste se o tom ujistili. Bohužel vás soused – kolaborant – zamkl na dvorku před vstupem do Pavlova obydlí. Máte hodinu. Pak přijde gestapo a vše bude ztraceno.

 

Samotná hra:

Jak už jsem napsal výše, hra začíná ve chvíli, kdy jste zamčeni na dvorku a musíte se nejprve dostat do bytu. Pak může vaše pátrání pokračovat. Stejně jako u hry Jaro 45, je i zde „dvorek“ umístěn uvnitř budovy. A působí velmi věrohodně. Nebudu zabíhat do detailů, abych zbytečně nekazil požitek ze hry, ale nechybí ani rekvizita, na kterou si určitě vzpomenete ve spojení s filmem Atentát nebo třeba Protektor (pokud jste neviděli, doporučuji!).

V průběhu hry samozřejmě najdete několik klíčů. Nám se stala hodně vtipná věc – jeden člen týmu našel klíč, nějak moc to neřešil a zasekli jsme se jen proto, že ho nenapadlo, zkusit odemknout DVEŘE!

Krom klasických zámků na klíč bude nutno odemknout i několik zámků kódových a na své si přijdou jak milovníci historie, tak milovníci klasické hudby.

Nakonec by se vám mělo podařit jak uniknout z místnosti, tak zjistit, jaké tajemství Pavel skrývá – opět doporučuji nejprve shlédnout film, pak jít hrát, umocní to zážitek.

Dojmy:

Jedná se rozhodně o nejrozsáhlejší hru, kterou jsme zatím navštívili. Plocha místností je opravdu velká, vybavení působí věrohodně, dobově. Připadal jsem si skoro jako u babičky doma. Některé klíče mají velice zajímavé schovávačky, stejně tak některá místa se otvírají neotřelým způsobem.

Asi bych hru nedoporučoval úplným začátečníkům, ale i ti by ji jistě zvládli. Konečný verdikt tedy zní…

HRAJTE! PŘIPOMENETE SI VĚCI, NA KTERÉ BY SE NEMĚLO ZAPOMÍNAT, A JEŠTĚ SI UŽIJETE!

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.