Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > Jaro ’45: Hanebný pancharti – Recenze

Jaro ’45: Hanebný pancharti – Recenze

Popis:
Hanebny pancharti unikova mistnost
FreeImages.com/Attilio Lombardo

Moje první navštívená úniková místnost a myslím, že jsem ani nemohl volit lépe. Přenesete se do roku 1945, stanete se zajatými partyzány a za úkol budete mít dostat se ven ze stodoly, ve které vás vězní nacisté.

Jakmile se dostanete ze zajetí, budete se samozřejmě snažit dokončit svůj úkol – to znamená, že se pokusíte vyhodit do vzduchu nacistické skladiště zbraní.

Zní to jako skvělá zábava pro milovníky historie? Rozhodně! Ale na své si přijdou nejen oni. Z naší party zajímá 2. sv. válka jen mě a přesto se všichni dobře bavili.

Vtipné je, že ona „stodola“ se nachází ve třetím patře na Václavském náměstí. Ano, když jsme šli hrát, přemýšlel jsem, jestli tady není jen sídlo firmy a samotná místnost by neměla být někde jinde, ale opravdu jsme byli správně 🙂 .

 

Samotná hra:

Jak jsem už napsal, na začátku se nacházíte ve stodole, musíte se dostat ven a splnit zadaný úkol (nebo se o to alespoň pokusit).

Ve většině únikových her se nachází spousta různých kódových a klasických zámků. Tady jich naštěstí není moc (nechodí se od skříňky k truhličce a od truhličky ke krabičce). Bude nutné odemknout několik zámků, ale jednotvárnosti se rozhodně bát nemusíte.

Hra působí oproti jiným únikovkám hodně realisticky. Zvenčí slyšíte zvuky boje, bombardování… Nikdo si v průběhu hry neuvědomí, že je uprostřed moderní Prahy. Super!

Nechci prozrazovat moc, abych nekazil dojem ze samotné hry, ale ještě musím zmínit počet místností – v únikových hrách máte často k dispozici dvě místnosti (jednu hlavní a jednu tajnou) v horším případě se celá hra skládá pouze z jedné místnosti. Tady jich už z logiky věci bude víc (stodola, ven ze stodoly…) – to je také potěšující. Osobně nesnáším, když mám strávit hodinu v jednom pokoji odemykáním tuny skříněk.

V případě potřeby je k dispozici nápověda přes vysílačku nebo reproduktory v místnosti.

Dojmy:

Naprosto boží! Jde v podstatě o jednodušší escape room, takže je ideální pro začátečníky. Pokročilí hráči určitě ocení, že je tahle únikovka tak trochu jiná než ostatní. Rozhodně musím vypíchnout autentické prostředí – netuším, kolik musel majitel do hry investovat, ale málo to nebude – ať už kvůli naprosto dokonalému prostředí nebo umístění v samotném centru Prahy. I druhá hra od stejné společnosti (Dannyho Parťáci: Loupež v Monaku) má naprosto dokonale zpracované prostředí, tudíž…

ROZHODNĚ DOPORUČUJI!

Jo a nenechali mě vyfotit se v uniformě, takže drobné mínus 😀

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.