Jste zde
Domů > Úniková hra – recenze > Tajný agent – Recenze únikové místnosti

Tajný agent – Recenze únikové místnosti

Popis:
Tajný agent
FreeImages.com/Drew Broadley

Druhý navštívený escape room. Přenesete se do 70. let 20. století a stanete se tajnými agenty. Tak nějak jsem předpokládal, že budeme mít za úkol boj proti STB.

No, bylo tomu přesně naopak – celý tým se stal agenty STB a naším úkolem bylo v bytě agenta spolupracujícího se Západem najít dokumenty, které měly zničit život jemu i X dalším lidem. Dost ošklivá představa, že? Tím bohužel nepříjemné dojmy nekončí…

Samotná hra:

Únik z místnosti začíná samozřejmě tak, že vás zamknou v bytě tajného agenta, který zrovna na hodinu vyrazil řešit nějaké svoje záležitosti. To že se tým dostal do bytu vstupními dveřmi, ale nemůže je využít k odchodu, poněkud postrádá logiku a nedostalo se nám k tomu žádného vysvětlení, ale budiž…

Možná jsem puntičkář, ale když chci někam schovat klíč, určitě ho neupnu do kleštiny uprostřed konferenčního stolku. Krom tohoto klíče přímo na očích obsahuje místnost množství kódových zámků, které je nutné odemknout. Bohužel všude je také spousta stop (i falešných), takže postup ve hře není zrovna snadný – knihy, fotografie, na všem jsou čísla… Vyberte ta správná, no!

Stejně tak mi do 70. let tak nějak nesedí PC na stole a binární hodiny, které jsou jednou ze stop. Většině lidí to asi bude připadat jako prkotina, mně to ale kazí zážitek ze hry J (a málem bych zapomněl na zámek otevíraný pomocí otisku prstu).

Řešení závěrečného kódu je navíc nejednoznačné (z pomůcek, které se využívají, se dá vydedukovat různými postupy několik kódů, ale k dispozici jsou maximálně 3 pokusy).

V případě potřeby je k dispozici nápověda na telefonu, který je v únikové místnosti na stole.

Dojmy:

No, spíš ne… Rekvizity sice ve spoustě případů vypadají, jakože skutečně pocházejí z éry totality, některé dost ruší. Celá únikovka na mě působila celkem přeplácaně (odebrání části zámků či úkolů by rozhodně prospělo) a nedůvěryhodně… Obzvlášť to, co se nacházelo za jedněmi dveřmi (které se otevíraly jen proto, že už asi nebyla k dispozici další skříňka) bylo hodně mimo. Jediné plus bylo prodloužení časového limitu, když jsme nestíhali.

Další hry od PUZZLE ROOM jsem zatím nezkoušel, vypadá to, že by mohly být o něco lepší – Stroj času vypadá zajímavě a zkusit souboj v Golemově skrýši by také mohlo být fajn. Tak snad to příště bude na lepší hodnocení!

KLIDNĚ ZKUSTE, ALE JÁ VÁS VAROVAL!

– Reklama –

Tom
Rád píšu a miluji únikové hry. A proto jsem tu :-)
http://unikovky.eu

Napsat komentář

Top

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s použitím souborů cookie.